Káros szokásaink, amik ártatlannak tűnnek

Nem tudatos, káros szokásaink

Minden embernek vannak rossz és káros szokásai, amiket jól ismerünk, de nem tudunk leszokni róluk. Ilyen káros szokásaink lehetnek például: a dohányzás, az alkoholfogyasztás, a folyamatos közösségi média jelenlét, a késő esti nassolás vagy a gyorsételek fogyasztása. De vannak olyanok is, amikről valószínűleg nem is gondolnánk, hogy milyen súlyos következményekkel bírhatnak az egészségünkre. Ezekből most felsorolunk párat.

Hajlam a túlevésre…

Egy nap általában 3-4 alkalommal kéne étkeznünk, de a rohanó világunkban sokszor elfeledkezünk a reggeliről, utána pedig képesek vagyunk egy ültő helyünkben megenni az egész napos kaja adagunkat. Ez nem csak azért rossz, mert így nagyon leterheljük az emésztőrendszerűnket, hanem azért is, mert folyamatos túlevés a gyomorsav túltermelését eredményezi és puffadást is okozhat.

Diétás üdítők fogyasztása…

Az ember azt hinné, hogy a diétája érdekében jobb, ha cukros helyett nullakalóriás és édesítőszeres üdítőket fogyaszt, de ez hosszútávon nincs így, valójában csak éhesebbé tesznek minket. Hogy miért? A kutatások szerint a mesterséges édesítők becsapják az agyunkat az édességükkel. Az édes érzés arra ösztönzi az agyat, hogy várja a kalóriát, de azt valójában nem kapja meg, így éhségérzetet generál. Ha éhesek vagyunk, akkor pedig eszünk ugyebár és akkor oda a diéta.

Vécé és a fogkefe kérdésköre…

Rengeteg olyan háztartás van, ahol a WC csésze és a mosdókagyló, amire a fogkefénket helyezzük, egy helyiségben vannak. Az ember nem is gondolná, de ez nagyon káros lehet, ha a fedelet nem zárjuk le. Több kutatás szerint minden egyes alkalommal, amikor lehúzzuk a vécét, apró vízrészecskék és baktériumok kerülnek a levegőbe és beterítenek mindent a közelben. Többek között a fogkeféinket és a fogmosó poharainkat is.

Nem megfelelő fogmosás…

Gondolt valaha arra, hogy káros lehet az, ha túl erősen mossa a fogát? Nem? Hát pedig sajnos így van. Lehet tisztábbnak hisszük a fogainkat, ha tovább és erősen tisztítjuk őket, de valójában ez nem feltétlenül igaz. Az ínyünk megsérülhet és a dörzsölés során akár be is tolhatunk a fogunk és az ínyünk közé a különböző lepedékeket vagy bacikat, amik utána károsítják a fogunkat.

Éjszakai bagoly élet…

Belegondolt már abba, hogy mennyi káros következménnyel bírhat az alváshiány? Persze, izgalmas hajnalig ébren maradni sorozatozni, könyvet olvasni vagy dolgozni, de hosszú távon ennek következményei vannak. A folyamatos kialvatlanság hatására gyengül az immunrendszer, könnyebben kialakulhat depresszió, s ami még rosszabb, hogy növeli a cukorbetegség, az elhízás és a szélütés kockázatát is.

Keresés

További bejegyzések

Az új útitárs: az utazás felemelő élménye

Egy-két évtizeddel ezelőtt még papírtérképpel jártuk a világot, próbáltuk megtalálni a nevezetességeket és hoteleket idegen városokban, valamint órákig kerestük a megfelelő buszmegállót. 2025-ben ez már inkább nosztalgia, mint a jelen, hiszen az okostelefonok, a különböző appok (Google Maps, Waze) és okoseszközök teljesen átalakították azt, hogyan utazunk, hogyan szervezzük meg az

Kiberbiztonság 2025-ben

Napjainkban internetezni már annyira természetes, mint levegőt venni. Telefonunk, laptopunk és más egyéb okoseszközeink mind csatlakoznak a világhálóhoz. De vajon mennyire vagyunk biztonságban? Mennyire védett a kiberbiztonság? A digitális világ fejlődésével ugyanis egyre több a csaló, hacker vagy éppen rosszindulatú program is felléphet velünk szemben. Ez a probléma ma már

Néha egy spontán utazás lesz a legjobb élmény

Tervezni jó dolog. Jó tudni, hogy hol alszunk, mikor indul a gép, hová megyünk másnap, de néha az igazi kalandok akkor történnek, amikor semmit nem tervezünk meg előre. A spontán utazás lényege, hogy elengedjük az irányítást, és megengedjük magunknak, hogy csak sodródjunk az árral – az élményekkel és a szabadság

Címke felhő