A munkahelyi öltözködés gyakran bonyolultnak hathat, hiszen attól függ mit dolgozunk, de mindenképpen érdemes megtalálni a professzionalizmus és a személyes öltözködési stílus közötti egyensúlyt. Olvass tovább és ismerj meg néhány lehetséges irodai dresszkódot és néhány könnyen követhető tippet, mely segít abban, hogy a munkahelyeden is stílusosan ragyoghass!
Alapvető szabályok az irodai öltözködésében
Ha irodában dolgozol, akkor az egyik legfontosabb szabály, hogy olyan alapdarabokat találj, amelyek egyszerre tükrözik a saját stílusodat és a munkahely követelményeit. Válassz olyan ingeket, nadrágokat vagy szoknyákat, illetve a cipőket, melyek illenek a munkádhoz, a professzionalizmusodról mesélnek a munkatársaidnak és esetleg az ügyfeleidnek is. Ezek a ruhadarabokat biztosítják, hogy mindig stílusosan és szakmailag jelenj meg mások előtt.
A munkahelyi megjelenésben ezenkívül fontos szerepet játszanak a színek is, melyek kihangsúlyozzák a kiegyensúlyozottságot és a stílusos eredményt. Mindenképpen olyan ruhákat válassz, melyek neutrálisabb tónusúak, azaz fekete, szürke vagy kék alapdarabokat használj és dobd fel őket néhány élénkebb színű felsővel, kiegészítővel. A nők esetében varázslatossá tehet egy szettet egy vörös szájfény, egy szolidabb smink vagy egy színes sál.
Divat és kényelem az irodai öltözködésben
A munkahelyi öltözködés elsősorban a professzionalizmust tükrözze, de nem kell megfeledkezni a divatról és a kényelemről sem, hiszen azok bizony nem egymás ellenségei. Egy jól szabott blúz vagy egy könnyű, de mégis elegáns ruha lehet a megoldás a mindennapi öltözködés során.
A divat és az elegancia a részletekben rejlik. Mindenképpen időt kell szánni arra is, hogy a megfelelő kiegészítők között válogassunk. A stílusunkat kifejezhetjük egy szép órával, egy szép fülbevallóval vagy akár egy modern, elegáns szemüveggel is. Ezekkel az eszközökkel a munkahelyi komor stílust is feloldhatjuk, főleg, ha egy kis színt is viszünk bele.
Természetesen figyelmet kell szentelni az időjárásra és az irodai környezetre is. Nyáron és tavasszal hordj könnyebb, szellősebb ruhákat, melyek illenek az időjáráshoz. Ősszel és télen pedig rétegesebben érdemes öltözködni, de a lényeg, hogy ugyanúgy szakmaiak és stílusosak maradjunk.
A munkahelyi stílusnak nem kell unalmasnak lennie. A stílus és a profizmus együtt járhat, és egy kis kreativitással a személyes öltözködési stílusodról sem kell elfeledkezned. Légy merész, hordj kényelmes, de divatos ruhákat és engedd szabadon önmagad a munkahelyeden! Gyerünk, fedezd fel a személyes stílusodat munkahelyi keretek között!